T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bitkisel Üretim Hizmet İçi Eğitimi İl Müdürlüğümüzde Yapıldı

Yayın Tarihi : 27.01.2023

Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün Bitki Sağlığı Uygulamaları Programı kapsamında Müdürlüğümüz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından, 25-27 Ocak 2023 tarihleri arasında Hizmet İçi eğitimi düzenlendi. Eğitime ilçe Müdürlüklerinde Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı konusunda çalışan Teknik Elemanlar, İlimizde görev yapan Tarım Danışmanları ve Şube Müdürlüğümüzdeki Teknik Elemanlar katıldı.

Katılım belgesi dağıtım törenine katılan İl Müdürü Tahir Macit Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak eğitime önem verdiklerini belirterek, "Malatya tarımının geleceğine güvenle bakılması için teknik elemanların eğitimleri çok önemli. Eğitim, deneyim ve tecrübe kazandırdığı gibi, insanın düşünce üretmesine zemin hazırlamaktadır. Bitki sağlığı ile ilgili problemleri giderirsek üreticilerimizin bilinçlenmesine,  ilimizin ve dolayısıyla da ülkemiz tarımının kalkınmasına katkı sağlamış oluruz. Bu eğitimin sizlere çok şeyler kattığı kanaatiyle hayırlı olmasını temenni ediyor ve hepinize önünüzdeki uzun meslek hayatında başarılar diliyorum" dedi.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet Köksal ise yaptığı konuşmasında, "Hizmet içi eğitimin temel hedefleri, yenilenebilir doğal kaynakların korunmasını sağlamaktır. Sürdürülebilir tarım, insanı, çevreyi ve doğal hayatı korumak, tarımsal üretimi ve verimliliği artırmak için bu eğitimler büyük önem taşımaktadır. Eğitimin sizlere hayırlar getirmesi temennisiyle çalışmalarınızda başarılar dilerim" dedi.

İlimizde yapılan 3 günlük hizmet içi eğitim programı kapsamında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik elemanları, Şevket Fidan, Suat Cantürk, Derya Karahan, Türkan Coşar ve Abdulkerim Hancı tarafından;   Küresel Isınma, Entegre Mücadeleler, EKÜY Çalışmaları, Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele, Süne ve Çekirge Mücadelesi, Hasat Öncesi Pestisit Kalıntısı, Reçete Yazılımı, Kalıntı İzleme ve Numune Alma, Meyve Bahçelerinde Gübreleme ve BKÜ Bayi Kontrolleri konularında görsel sunumlar eşliğinde katılımcılara bilgilendirmeler yaptılar.

Eğitime katılan ve kursu tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen tören ile katılım belgesi verildi.