T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Tarım ve Orman Gençlik Konseyinde İlimizi Temsil Eden Genç Üreticimizi Makamında Ağırladı

Yayın Tarihi : 25.01.2023

İl Müdürümüz, İl Müdür Yardımcılarımız ile birlikte Tarım ve Orman Gençlik Konseyinde İlimizi temsil eden üreticilerimizden Yasin Karadağ'ı makamında ağırladı.

İl Müdürümüz Tahir Macit; "Bakanlığımız, ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan 18-35 yaş aralığındaki gençleri tarımsal üretime dahil etmek, tarımsal üretimi daha da artırmak ve verimli hale getirmek hedefiyle Tarım ve Orman Gençlik Konseyi'ni kurdu. Tarım Orman Gençlik Konseyi olarak süreç ve sonuç odaklı hedefler birlikte belirlenecek ve bu belirlenen hedefler üzerinde hareket edilecek. Güçlü ekonominin temelinde tarımda güçlü olmak yatıyor. Genç olmanın, bu dinamizmin sektörümüze, tarıma ve hayvancılığa katacağı çok şey var." diye konuştu.

Genç Üreticimiz Malatya Gençlik Konseyi Temsilcisi Yasin Karadağ ise; İl Müdürümüzün ev sahipliğinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, bundan sonraki süreçte tarımsal konularda İl Müdürlüğünün projeleri, tarımsal yenilikleri ile hem tarım hem hayvancılık alanlarında sorunların çözümü için birlikte hareket edeceğiz. Yapılacak etkinliklerin tarım sektörü için faydalı olacağını düşünüyorum. Bu konseyin kurulmasını sağlayan Tarım Bakanımıza ve bu konuda bize her türlü desteği sağlayan İl Müdürümüze teşekkür ediyorum."dedi.

Tarım ve Orman Gençlik Konseyi, 30 ilde ve her biri farklı sektörde faaliyet gösteren gençler arasından seçilen üreticilerden oluşuyor.