T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Akçadağ İlçemizde Süt Sağım Makinesi Dağıtım Töreni Yapıldı

Yayın Tarihi : 10.01.2023

Akçadağ İlçemizde "Küçük Aile İşletmelerinde Seyyar Süt Sağım Makinesi Projesi" kapsamında 135 üreticiye çift başlıklı 40 lt kapasiteli süt sağım makinesi dağıtıldı.

Yapılan dağıtım törenine İl Müdür Yardımcımız Ramazan Çolak, Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün, Akçadağ İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mekselin Yıldız, teknik personeller ve üreticiler katıldı.

Dağıtım töreninde konuşma yapan İl Müdür Yardımcımız Ramazan Çolak; Akçadağ İlçemizin hazırlamış olduğu küçük aile işletmelerinde seyyar süt sağım makinesi projesi makine dağıtım töreni kapsamında, bu projeyi hazırlayan başta İlçe Tarım ve Orman Müdürümüze, ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi Doğu Anadolu Projesi Kalkınma Daire Başkanlığıyla birlikte hazırladılar. %70 DAP'a ait, %30'da çiftçi katkılı bir projemiz . Bu projemizin toplam bütçesi 780bin TL, Toplamda 135 üreticimiz bu projeden faydalanacak. Bunu belirlerken İlçe Müdürlüğümüz çalışmalarında en az 2 baş  en fazla 10  baş büyük baş hayvanı olan üreticilerimiz faydalandırıldı. İlçemize hayırlı olsun."dedi.

Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün'de; "Bugün İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu bir proje için bir aradayız. İl Müdür Yardımcımızın teknik detaylarıyla bahsettiği gibi bu yapılan dağıtımın sizlere, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan İlçe Tarım ve Orman Müdürüme ve tüm personellerine teşekkür ediyorum.  Yapılan dağıtımın üreticilerimize , çiftçilerimize herkese hayırlı olmasını diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum."dedi.

Daha sonra üreticilere teknik personeller tarafından makine dağıtımı yapıldı.