4.10.2018 / Gösterim Sayısı : 308

Doğrudan Ekim Sistemi Eğitim Toplantısı...

#Doğrudan Ekim Sistemi Eğitim Toplantısı.

İl Müdürlüğümüz konferans salonunda, Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Doğrudan Ekim Sistemine ilişkin uygulamalar hakkında İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli konu sorumlusu teknik elemanlara yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet KÖKSAL, Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünden Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Rıfat Zafer ARISOY ve Bitkisel Araştırma Teknik Müdür Yardımcısı İlker TOPAL ile teknik personeller katıldılar.

Toplantının açılışında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet KÖKSAL, Doğrudan Ekim Sistemi ile ilgili olarak ilimizde eğitim ve demonstrasyon çalışmalarını yürüten Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Toplantıda; Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum (EBA) Tarımsal Uygulamalar Projesi" kapsamında ilimizde 3 ayrı ilçede 10 dekarlık alanlarda yapılacak demonstrasyon çalışmaları nedeniyle Doğrudan Ekim Sistemine ilişkin uygulamalar hakkında, Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünden Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Rıfat Zafer ARISOY ve Bitkisel Araştırma Teknik Müdür Yardımcısı İlker TOPAL tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

İl Müdürlüğümüzdeki toplantıdan sonra demonstrasyon uygulanacak ilçelerdeki çiftçilerle de toplantılar düzenlenerek, bilgilendirmeler yapıldı. Konuya büyük merak ve ilgi gösteren çiftçilerimizin soruları uzmanlar tarafından cevaplandırıldı.


''