2.10.2018 / Gösterim Sayısı : 82

Yangın Güvenliği Eğitimi ve Tatbikatı Yapıldı.

#Yangın Güvenliği Eğitimi ve Tatbikatı Yapıldı.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında İl Müdürlüğümüz Sivil Savunma Uzmanlığının organize ettiği yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.

Yapılan eğitim ve tatbikata İl Müdür Yardımcısı Zeki SADAK, Şube Müdürleri Ahmet ERKEK, Şevket BAŞYİĞİT, Selami AYGEN ile sivil savunma itfaiye servisi personeli, yangın söndürme ekip personeli ve diğer müdürlük personeli katıldı.

İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını yapan Sivil Savunma Uzmanı Sayın Abuzer ÇİÇEK, yangın ve depremlere maruz kalındığında sivil savunma ekiplerinin çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, düzenlenen eğitim ve tatbikatın amacı ve önemi hakkında bilgiler verdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Eğitim Uzmanı Seyfullah SOYLU tarafından katılımcılara multivizyon eşliğinde teorik eğitim verildi. Eğitimde yangının nedenleri, yangına sebebiyet verebilecek unsurlar, farklı maddeler üzerinde yangın söndürme durumları, yangında ilk kurtarılacaklar,  yangın tüpü kullanımı ve deprem sırasında yapılası gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Eğitimden sonra tatbikata geçildi. Açık alanda deney kazanı içinde ateş yakılarak katılanlara yangın söndürme cihazları ile ateşin söndürülmesi işlemi yaptırıldı. Böylece herhangi bir yangının başlangıcında yangın söndürme tüplerinin piminin çekilerek tereddüt etmeden yangına müdahale etmenin önemi de gösterilerek anlatıldı.''