28.9.2018 / Gösterim Sayısı : 170

2019 Yılı Zirai Mücadele Program Toplantısı Yapıldı.

#Zirai Mücadele Program Toplantısı 2018.

Bakanlığımızın Bitki Sağlığı Uygulama Programı gereğince her yıl Eylül ayında yapılması gereken 2019 Yılı Zirai Mücadele Program Teklifi Toplantısı İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlendi.

Toplantıya İl Müdürümüz Tahir MACİT, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet KÖKSAL, İlçe Müdürleri ile İl ve İlçe konu sorumluları katıldı.

Toplantının açılışında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sayın Demet KÖKSAL Toplantının amacının 2018 yılı Zirai Mücadele çalışmalarını gözden geçirmek, varsa aksayan hususları tartışarak sonuca bağlamak ve 2019 yılı Zirai Mücadele Program taslağını hazırlamak olduğunu belirterek, 2018 yılında Devlet Yardımı olarak uygulanan Çekirge Mücadelesi ve Entegre Mücadele konularını rakamlarla izah etti. Ayrıca süne mücadelesi, tarla faresi mücadelesi, ilimiz tahmin ve erken uyarı sistemi, hasat öncesi pestisit denetimi ve eğitim çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve bundan sonraki çalışmaların daha özverili bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

İl Müdürümüz Sayın Tahir MACİT yaptığı konuşmasında katılımcılara Zirai Mücadelenin önemi hakkında bilgiler vererek "Kaliteli bir üretim için zirai mücadele çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Konuyla ilgili teknik elemanların sahada çalışırken gerekli hassasiyeti göstermeleri başarıyı artıracaktır. Herkes kendi konusunda uzmanlaşmalı ve sorunlarla ilgili mutlaka çözüm için bilgi sahibi olmalı ya da bilgiye erişim sağlamalıdır. İl ve ilçelerde görev yapan personellerimizin özverili çalışmalarını gayretle sürdürmelerini bekliyor, başarılar diliyorum." dedi.

Daha sonra İlçe Müdürleri söz alarak çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Toplantının sonunda İlçe Müdürlükleri tarafından hazırlanan 2019 yılı Zirai Mücadele Program teklifleri sunuldu.


''