16.5.2018 / Gösterim Sayısı : 195

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri

#Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri 2018

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının koordinasyonunda ilgili tüm kurumların katkıları ile hazırlanan ve hâlihazırda yürürlükte olan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı 2016-2020" nin kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümünü sağlamak" hedefi kapsamında, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğümüzün organizasyonuyla, İl Müdürlüğümüz personeline "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri" düzenlendi.

İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda düzenlenen seminere, İl Müdür Vekilimiz Zülküf YILDIRIMOĞLU, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ramazan BARMAN, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Berna Bal OĞUZTÜRK, Müdür Yardımcısı Sıtkiye BARAN, Sosyal Çalışmacı Gizem Deniz ÇALIŞKAN, Kurumumuz Şube Müdürleri ve personelleri katıldılar.

İl Müdür Vekilimiz Sayın Zülküf YILDIRIMOĞLU Seminerin açılışında yaptığı konuşmasında "Türk toplumunun geçmişten bugüne örf ve ananelerinde aile mevhumu çok önemli bir yer tutmaktadır. Aile içerisinde ise Kadın Annedir, Eştir, Can Yoldaşıdır, Dert Ortağıdır. Yani Baştacıdır. Kadına yönelik şiddetin toplumumuzda itibar görmesi, akli selim düşünen hiç kimsenin bu duruma onay vermesi kesinlikle mümkün değildir. Kadınlara, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen cinsiyete dayalı bir ayrımcılık ile kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranışı nefretle kınıyoruz. Bununla birlikte aklıyla hareket etmeyen, psikolojik sorunları olan veya bazı nedenlerin arkasına saklanarak kadına şiddet uygulayanları maalesef görüyoruz. Bu sorunun ortadan kaldırılmasında ve kadınlara gereken değerin verilmesinde en önemli etkenin toplumumuzun bilinçlendirilmesi olduğunu düşünüyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ve Malatya İl Müdürlüğünün bu konudaki yürüttükleri çalışmaları takdirle izliyoruz. Düzenlenen bu seminerlerle yapılacak bilgilendirmelerin çok önemli olduğu kanaatiyle, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Seminerde, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konu Uzmanlarınca multivizyon eşliğinde sunumlar yapıldı, kısa filmler izlettirildi ve katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı.

Soru-cevap bölümünün ardından seminer sona erdi.


''